تکه هایی از این پایان نامه :

2-3-6-2 سلول فتوولتائیک

ثابت شده می باشد که ماژول‌های فتوولتائیک می‌توانند به عنوان یک منبع قابل اطمینان تامین انرژی به کار طریقه، اما آنها بایستی با دقت و درستی و به گونه موثر به کار گرفته شوند. در این قسمت به گونه اختصار به ساختار فیزیکی ماژول‌های فتوولتائیک تصریح شده و تبیین داده می‌شودکه چگونه کمیت‌های محیطی خاص ایستگاه می‌توانند بر کارآیی سامانه‌ها اثر بگذارد.

طراحان و کاربران بایستی از این کمیت‌ها اطلاع داشته باشند تا قادر بوده به بهترین روش سامانه را طراحی کرده و با بالاترین راندمان از آن بهره گیری کنند. واحد اصلی یک فوتوولتائیک سلول فتوولتائیک نام دارد. این سلول­ها حدود mm  4/1 ضخامت داشته و مستقیما نور خورشید را به جریان الکتریکی تبدیل می‌کنند.   آن­ها هیچ نوع ماده­ای را به عنوان سوخت مصرف نمی‌کنند و طول عمری برابر با 25 سال دارند. این سلول‌ها می‌توانند تأثیر مهم و معنی داری در تولید انرژی برای ما داشته باشند. ماژول یک ساختار شکل یافته از سلول‌هایی می باشد که به مقصود رسیدن به جریان و ولتاژ مورد نظر به صورت سری یا موازی یا سری- موازی به هم متصل شده­اند.

مانند باطری‌های کوچک هنگامی که سلول‌ها بصورت سری به همدیگر متصل می شوند، ولتاژ معادل آنها افزایش و جریان معادل آنها ثابت می‌ماند. اکثر سلول‌ها ولتاژی به اندازه حدود نیم ولت تولید می‌کنند. پس با اتصال 36 سلول به صورت سری ولتاژی در حدود 18 ولت در شرایط استاندارد و 12ولت به صورت نامی تولید می گردد. جریان تولیدی بستگی به اندازه سطحی دارد که هر سلول در برابر خورشید قرار می‌دهد.

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

 

 متن فوق بخش هایی از این پایان نامه بود

می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 thesis-power-word